Antrak Ağ Altyapısı Yenilendi
Dernek binasında mevcut bilgisayar ağı altyapısı yıllar öncesinden kalma olduğundan tüm kabloları gigabit hızlara çıkabilecek CAT-6 standardında olanlarla değiştirdik. Ayrıca bir adet gigabit router ve bir adet de gigabit switch ile tüm girişler birbirine bağlandı. Kablosuz ağ bağlantı noktaları için de binanın çeşitli noktalarına 3 adet kablosuz erişim noktası takıldı.
![](http://antrak.org.tr/wp-content/uploads/IMG_20170114_175749.jpg)
Serdar, Kenan, Selçuk ve Yıldırım kablosuz erişim noktalarını tavanda belirledikleri noktaya takıyorlar.
![](http://antrak.org.tr/wp-content/uploads/IMG_20170114_175445.jpg)
Yeni bilgisayar ağımızın kalbi. Üstteki router, altındaki switch.
![](http://antrak.org.tr/wp-content/uploads/IMG_20170114_173547.jpg)
Aslında çok iş yapıldı tüm kablolar sıva altından geçirildi. Burada son dokunuşları görüyorsunuz. Wi-Fi erişim noktalarından birini takmak için uğraşama anı objektifimize takıldı.
![](http://antrak.org.tr/wp-content/uploads/IMG_20170114_173318.jpg)
Temiz bir iş yapabilmenin sırrı delikleri delerken bir yandan da tozları elektrik süpürgesi ile anında almak.